Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Polityka prywatności. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
a19.jpg
p1.jpg
p56.jpg

Uwaga! Na ten moment rejestracja tylko dla członków ŁSK.

free counters

licznik Flag od 9.12.2010 tylko niepowtarzalne IP

 free counters

 

22616
DziśDziś124
WczorajWczoraj231
Ten tydzieńTen tydzień124
Ten miesiacTen miesiac4670
łącznie od 01.07.2019łącznie od 01.07.201922616
kiedy najwięcej :: 06-29-2019 : 711
Statistik created: 2019-09-16T10:19:50+02:00
Twoje IP35.173.57.202
pt., 23 sie 2019 o 21:13 Maciek SP9MRN  napisał(a):
w telegraficznym skrócie, bo organizacja Burzenina pochłania cały mój czas. ;-)
Ta petycja jest zrobiona przez kogoś o bardzo dobrym serduszku, ale kompletnie nie rozumiejącym o co chodzi we francuskiej propozycji.
W Friedrichshafen uczestniczyłem w spotkaniu władz IARU, które dosyć dokładnie tłumaczyły o co chodzi - ale kluczem jest to by sprawa w ogóle nie była rozpatrywana - czyli bezwzględnie nie "reconsider" jak to proponuje Selim. No i generalnie działanie na wysokim szczeblu oraz szukanie  sojuszy(dosyć zaskakujących) - w tym konkurencji dla firmy Thales.
W najgorszym ze scenariuszy ta petycja może zostać użyta jako argument, że środowisko krótkofalarskie chce rozpatrywana francuskiej propozycji - a my chcemy, by była odrzucona BEZ ROZPATRYWANIA jako wchodząca zbyt agresywnie w stabilną sytuację pasm amatorskich.

Dwa linki do moich wcześniejszych wynurzeń w tym tłumaczenie stanowiska ARRL
I jeszcze jeden cytat:
" Gdyby ktoś chciał być złośliwy to najgorsze co mogło by nas spotkać to gdyby ITU postąpiło tak jak zażądano w tej petycji. Najgorszy wróg nie mógłby być bardziej złośliwy...
Otóż w petycji nie dość że pomylono pojęcia "odebrania pasm" z rzeczywistą francuską propozycją to co gorsza zaproponowano rozpatrzenie (reconsider) propozycji podczas gdy stanowisko IARU jest jednoznaczne - mamy sprzeciwiać się samej propozycji wprowadzenia propozycji pod obrady.
I do takich szalonych działań odnoszą się stwierdzenia dotyczące rozwagi.
To jest rozgrywka opierająca się o grube pieniądze i tu nie działają proste metody chłopskiego rozumu. Nie czarujmy się - w takie gry nie gra się bez solidnie opłacanych prawników, którzy bez problemów posługują się i perfekcyjnie rozumieją to, co nazywasz "prawniczym makaronem" ;-) Tu nie ma miejsca na amatorszczyznę i machanie szabelką. Sprawa jest poważna a po drugiej stronie stoi cholernie bogata zbrojeniówka. Oni wiedzą, że na strzelaninę idzie się z kałachem a nie z szabelką.
"

Podsumowując - IARU - w tym PZK działa w tej sprawie, ale jedyna racjonalna droga to wywieranie nacisku na administracje krajowe - wg zbliżonego schematu i argumentacji. Taki nacisk jest zauważalny wyłącznie wtedy, jeżeli odbywa się w wielu krajach jednocześnie, tą samą metodą - bo administracje kontaktują się między sobą. I wierz mi - wszyscy naciskamy, ale im więcej się o tym gada, tym mniej poważnie jesteśmy traktowani. Czyli cisza nie wynika z tajemnic, tylko z oceny działania. ;-)
 
[edit 2019-08-27 so4ata] Nowy atak Francuzów na pasmo 2m:

SP4LOM

SN600L

 

Last 15 QSOs from HAMLOG.EU

RSS forum

 • Uwaga! Jest planowana zamiana terminów spotkań we wrześniu br.

  14.09., w sobotę - spotkanie w Lesie Jednaczewskim.
  21.09. też w sobotę, Konarzyce, u Kol. SP4HXV.
  Organizatorzy za zmiany przepraszają i zapraszają!

  Bardzo prosimy na bieżąco śledzić informacje na: www.krotkofalowcy.lomza.pl
  73 de Henryk HF4C.
 • Witajcie.
  Po dzisiejszej dyskusji w kółeczku na SR4LO podaję obiecane linki. Miejsc takich jest już wiele, to takie moje przykłady, film jest po polsku...
  1. Film:
  2. Odsłuch aktywności: WebSDR.is0grb.it:8901.

  Oczywiście, sprawy techniki powinny się zacząć od radia UKF z SSB.

  Zachęcam do buszowania w internecie, jest mnóstwo stron z tym tematem.

  73 de Henryk

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.